improfessional.pl

blog ogólnotematyczny

nowoczesne salony
Dom

Stylowy salon, czyli nowoczesne rozwiązania w mieszkaniu

Sposobów na urządzenie mieszania jest wiele. Sporo zależy od wielkości pomieszczeń, gustu lokatorów oraz pieniędzy, które można przeznaczyć na remont lub akcesoria domowe. Wśród najbardziej pożądanych cech, którymi powinny charakteryzować się przysłowiowe „cztery kąty” wymienić można funkcjonalność i estetykę. To właśnie w takim lokum najlepiej spędza się czas – zapewnia wygodę oraz wprowadza przytulną atmosferę. Bez wątpienia centralnym punktem mieszkania jest salon, w którym zwykle dzieje się najwięcej. To właśnie to pomieszczenie jest niejako wizytówką ogniska domowego, do którego zaprasza się gości i miło spędza wolny czas. Nic dziwnego, że wielu osobom zależy, by właśnie to pomieszczenie było jak najlepiej urządzone.

Stylowy salon

Inspiracji można szukać zarówno w sklepach meblarskich, katalogach, jak i filmach. Trzeba przyznać, że nie brakuje ciekawych rozwiązań – boho style, klasyka, styl loftowy, skandynawski czy po prostu nowoczesne salony są obecnie bardzo popularne. Innowacyjne pomysły w salonie zazwyczaj charakteryzują się geometrycznymi kształtami mebli i dywanów, a także minimalizmem. W tego typu pomieszczeniu można zapomnieć o wszelkiego rodzaju drobiazgach pozostawionych na widoku. W ich miejsce wchodzą funkcjonalne, proste szafki, które skrzętnie skrywają wszelkiego rodzaju akcesoria, by móc stworzyć wrażenie ponadprzeciętnej harmonii w mieszkaniu. Dodatkowo, pojemne meble to wygoda przebywania w domu.

Jakie kolory królują w nowoczesnych salonach?

Zwykle są to stonowane odcienie – np. szary, beżowy, biały itp. Jeśli chodzi o łączenie barw, najlepiej zdecydować się na maksymalnie trzy kolory. Pozwoli to uniknąć tandetnego wyrazu i pewnego rodzaju chaosu w pokoju. Dodatki (np. poduszki, dywany i narzuty na łóżko) powinny współgrać stylistycznie z kolorami na ścianach, obrazami i innymi elementami – nawet tymi z pozoru mało istotnymi.

Nowoczesne rozwiązania w pokoju łączą się również ze sporą przestrzenią do dyspozycji. Jeśli pomieszczenie nie ma zbyt dużej powierzchni, warto uważnie dobierać meble, by nie „przytłoczyć” – i tak już małego – salonu. Jeśli pokój sąsiaduje z kuchnią, warto pomyśleć o wyburzeniu ścian – pozwoli to zyskać wrażenie otwartej przestrzeni, która automatycznie wyda się większa i jaśniejsza.

Nowoczesne salony to synonim uniwersalności, prostoty i gustowności. Choć nie każdy lubi tego typu stylistykę i zarzuca jej, że jest mało przytulna i „surowa”, nadal wiele osób decyduje się na urządzenie pokoju w taki sposób. W końcu minimalizm nie wychodzi z mody.