improfessional.pl

blog ogólnotematyczny

montaż wideodomofonu Vidos
Dom

Czy warto zdecydować się na montaż wideodomofonu Vidos?

Wideodomofony cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców domów jednorodzinnych i trudno się temu dziwić. Dzięki nim można nie tylko usłyszeć swojego rozmówcę, ale także zobaczyć z kim mamy do czynienia. Na rynku znaleźć można sporo nowoczesnych urządzeń, ale które z nich wybrać? Czy wideodomofony Vidos są warte polecenia? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Wideodomofony Vidos – nowoczesne rozwiązania dla wymagających inwestorów

Wideodomofony Vidos kupić można w bardzo atrakcyjnej cenie, ale urządzenia te charakteryzują się naprawdę bardzo dobrą jakością. Ich montaż jest stosunkowo prosty, a wiele ciekawych funkcji zapewnia bardzo duży komfort. Urządzenia te wyposażone mogą być np. w kartę sieciową WiFi, która umożliwia odbierania połączeń przychodzących z jednostki zewnętrznej poprzez specjalną aplikację dostępną na smartfony. Vidos to jednak o wiele więcej ciekawych funkcjonalności takich jak np.:

• możliwość wykonywania zdjęć,

• nagrywanie krótkich filmów,

• montaż na i podtynkowy,

• dotykowy szyfrator,

• możliwość używania kodu klawiaturowego.

Wszystko to sprawia, że wideodomofony Vidos cieszą się ogromną popularnością, a dzięki temu, że kupić je można w niskiej cenie, są montowane w wielu domach jednorodzinnych na terenie całego kraju.

Czy samodzielny montaż wideodomofonu Vidos jest możliwy?

Dla wytrwałych majsterkowiczów taki montaż nie powinien stanowić większego problemu. Samo podłączenie jest bardzo proste, o ile wcześniej zostało przygotowane okablowanie. Jest ono przeważnie montowane na etapie wykonywania instalacji elektrycznych. Jeśli kable zostały podciągnięte do furtki, samo podłączenie polega na odpowiednim odczytaniu schematu i połączenia kabli zgodnie z rysunkiem. Sprawa nie jest przesadnie skomplikowana, dlatego montaż można przeprowadzić we własnym zakresie.

Do wyboru mamy założenie wideodomofonu natynkowa lub podtynkowa. Druga opcja cieszy się sporym zainteresowaniem, bo pozwala na ukrycie całej skrzynki urządzenia w taki sposób, że jest całkowicie niewidoczna z zewnątrz. Delikatny ekran dotykowy na murku ogrodzenia wygląda bardzo nowocześnie i to właśnie dlatego warto się zdecydować na taki sposób montażu. Do tego celu wystarczy wykonać niewielki otwór w murku, do którego wkłada się dołączoną do zestawu stalową podstawkę, która umożliwia wsunięcie jednostki zewnętrznej do środka w taki sposób, by ukryć ją wewnątrz ogrodzenia. Pamiętajmy jednak, by po wszystkim starannie uszczelnić silikonem dekarskim łączenie domofonu z murkiem, by nie mogła dostać się do środka woda.