improfessional.pl

blog ogólnotematyczny

biżuteria z niebieskim kamieniem
Lifestyle

Niezwykła elegancja – biżuteria z niebieskim kamieniem

Biżuteria z niebieskim kamieniem, szczególnie srebrna, kojarzy się z czystością, elegancją i luksusem. Jeśli marzy nam się piękny pierścionek, bransoletka lub naszyjnik ze srebrna z niebieskim dodatkiem, poszukajmy w sklepach produktów, które będą miały w składzie te kamienie:

  • Szafir: jest twardy, trwały i ma intensywnie niebieski kolor. Jest dostępny w różnych odcieniach niebieskiego, od jasnego niebieskiego po głębokie granatowe. 

  • Turkus: ma niebiesko-zielony kolor i jest uznawany za kamień ochronny i amulet. Może występować w różnych intensywnościach koloru.

  • Beryl akwamarynowy: charakteryzuje się delikatnym niebieskim kolorem, który przypomina kolor wody. Jest popularny w biżuterii ze względu na swoją subtelną elegancję.

  • Topaz: występuje w różnych kolorach, w tym w niebieskim. Niebieski topaz jest dostępny w różnych odcieniach, od błękitnego do głębokiego niebieskiego.

  • Lazur: jest to niebieski minerał o intensywnym kolorze. Jest stosowany zarówno w biżuterii, jak i w sztuce.

  • Agat: występuje w różnych kolorach, w tym również w niebieskim. Może mieć również inne wzory, takie jak marmur lub paski, co dodaje mu unikalnego wyglądu.

Niebieskie kamienie do srebrnej biżuterii

Wybierając kamienie naturalne do biżuterii, ważne jest również zwrócenie uwagi na jakość kamienia, jego twardość, odporność na zarysowania oraz świecenie. Jeśli zależy Ci na konkretnym kamieniu ze względu na jego właściwości magiczne, warto sprawdzić, jak ów kamień będzie wyglądał z konkretnym modelem biżuterii, który wybierasz. Niektóre odcienie kolorów prawdopodobnie lepiej komponują się ze złotem niż ze srebrem, a przekonać się o tym możemy dopiero zestawiając ze sobą kamień ze srebrem lub ze złotem.

Srebrna biżuteria z niebieskimi cyrkoniami zamiast kamieni naturalnych – czy to dobry wybór?

Niebieskie cyrkonie do srebrnej biżuterii są lepszym wyborem, gdy chcemy mieć w biżuterii błyszczące elementy o dużej czystości i blasku, które mogą imitować diamenty. Mimo że kamienie naturalne mają swoje unikalne kolory i charakterystyczne wzorki, to jednak syntetycznie wytworzona cyrkonia będzie cieszyła oko osoby, która chciałaby mieć świecidełko bez żadnych skaz w swoim pierścionku lub naszyjniku albo w bransoletce. Niestety jednak, cyrkonie będą niemal zawsze mniej trwałe od kamieni naturalnych. Szybciej się porysują, wyblakną od słońca. Jeśli jednak chodzi o to, czy szybciej odpadną od biżuterii, zależy to tylko i wyłącznie od kleju, którego użyto do klejenia oraz od umiejętności osoby, która tworzyła biżuterię.