Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom drzwi do naszego domu

Jak wybrać bezpieczne drzwi do naszego domu?

Data publikacji 23 listopada 2022


Wiele osób uważać może, że jeżeli drzwi bezpieczne, to takie, które zabezpieczą posiadacza domu, mieszkania, biura, czy też obiektu użyteczności publicznej przed szkodami, jakie wyrządzić by mogło w jego przypadku włamanie. Należy jednakże pamiętać, że drzwi wejściowe powinny nas chronić nie tylko przed wszelkiej maści rzezimieszkami czyhającymi na nasze kosztowności, ale także – przed czynnikami losowymi, na które nie mamy choćby najmniejszego wpływu. Zaliczyć do nich należy bez wątpienia pożary.

Jak się przed nimi ochronić i jak zapewnić, że nawet jeżeli w pobliżu naszego budynku zaprószony zostanie ogień, to jego wnętrzu nic poważnego się nie stanie? Odpowiedź jest prosta – warto podczas składania zamówienia na drzwi wejściowe wybrać takie, w przypadku których producent gwarantuje ich przeciwpożarowy charakter.

 

Na uwagę zasługują w tym miejscu drzwi wejściowe z linii ALU Fireline, które to poszczycić się mogą odpornością ogniową wynoszącą od trzydziestu do nawet sześćdziesięciu minut. Produkty z omawianego asortymentu posiadają także wszelkie niezbędne certyfikaty i poświadczenia przeprowadzenia przez niezależne organy testów potwierdzających ich wytrzymałość na niekorzystne czynniki zewnętrzne. To właśnie one będą strzałem w dziesiątkę w sytuacji, gdy będziemy chcieli prawidłowo ochronić obiekt przed niekontrolowanym rozprzestrzenianiem się ognia.

 

W firmach oraz zakładach produkcyjnych, wyroby takie mogą stać się jednym z kluczowych elementów pasywnego systemu bezpieczeństwa, a więc takiego, który nie wymaga choćby najmniejszej ingerencji ze strony użytkowników czy właścicieli danej budowli.

Dawno jednakże odeszły w zapomnienie czasy, gdzie drzwi były albo eleganckie albo bezpieczne. ALU Fireline to linia, w przypadku której konsument może poddać wyrób wpasowujący się w jego oczekiwania i preferencje daleko idącej personalizacji. Możliwe jest na przykład stworzenie od podstaw drzwi, które będą imitowały naturalne drewno. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zostały one pomalowane na jeden z kolorów dostępnych w palecie RAL, dzięki czemu możliwe będzie ich dostosowanie do specyfiki elewacji bądź też stworzenie interesującego kontrastu kolorystycznego.

Oczywiście na ochronie przeciwpożarowej w żadnym wypadku nie musimy poprzestawać. Nabywane wyroby mogą także zostać wyposażone w najwyższej jakości zamki oraz zawiasy przeciwwyważeniowe, które pozwolą na przekształcenie standardowego domu bądź biura w prawdziwą fortecę nie do sforsowania.

 

Możemy w tym miejscu zapewnić, że jeżeli takie drzwi wejściowe zostaną połączone z odpowiednio dobranymi oknami zewnętrznymi, to ryzyko włamania spadnie w naszym przypadku do poziomu marginalnego. Jeżeli chcemy zapewnić zarówno sobie jak i pozostałym domownikom, pracownikom, bądź też interesantom pełen komfort użytkowania danej przestrzeni, jak najbardziej powinniśmy poczynić dodatkowe inwestycje i wyposażyć się w drzwi oraz inne elementy wykończeniowe dostarczane przez wysokiej jakości ekspertów działających w branży już od wielu długich lat. Rozwiązanie takie z pewnością zaprocentuje! 

drzwi do naszego domu

Redakcja improfessional.pl

Redaktorzy improfessional.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, motoryzacji, pracy, urody, turystyki i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?