Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś
Motoryzacja wartość rynkowa samochodu

Wartość rynkowa samochodu

Data publikacji 9 października 2021

Termin wartość realizowalna samochodu jest często używany w odniesieniu do uszkodzonego pojazdu. W przypadku auta, które uległo uszkodzeniu w wypadku, rzeczoznawca samochodowy ustala wysokość kosztów naprawy oraz wartość odtworzeniową.

Wartość rynkowa samochodu

Szacowane są również przewidywane przychody ze sprzedaży. Ta wartość sprzedaży samochodu jest również znana jako wartość rynkowa samochodu lub wartość rezydualna samochodu.

Zasadniczo jest to obliczenie aktualnej wartości zakupu dealera (dealer samochodowy EK), z uwzględnieniem szkód powypadkowych i innych kryteriów istotnych z punktu widzenia wartości. Wartość realna samochodu znacznie spada po uszkodzeniu powypadkowym, nawet jeśli uszkodzenie zostało całkowicie usunięte.

Konsumenci wolą kupować samochody bezwypadkowe. W związku z tym trudno jest prywatnie sprzedawać samochody, które brały udział w wypadku. Ze względu na oczekiwaną niską wartość sprzedaży samochodu i trudność w znalezieniu nabywcy, sensowna może być sprzedaż samochodu dealerowi samochodowemu.

Możliwa do uzyskania wartość pojazdu samochodowego jest zwykle określana przez ekspertów motoryzacyjnych. W trakcie tego ustalana jest jednocześnie wysokość kosztów naprawy, wartość odtworzeniowa i wartość rezydualna.

Odbywa się to w ramach ekspertyz lub raportów z wypadków. Możliwa do uzyskania wartość samochodu po naprawionym lub nienaprawionym uszkodzeniu powypadkowym jest trudna do obliczenia. Wartość zakupu dealera samochodowego można również określić za pomocą listy Schwacke lub oceny pojazdu DAT, ale tylko w przypadku pojazdów bez wad.

Stan pojazdu

Dzięki komputerowym ocenom pojazdów, stan pojazdu nie może być rejestrowany i oceniany przez „sztuczną inteligencję”. Jeśli nadal chcesz wiedzieć, jaką cenę może osiągnąć Twój uszkodzony lub naprawiony powypadkowo pojazd, gdy zostanie sprzedany, możesz również samochód pozwól ocenić naszym ekspertom.

Zespół doświadczonych ekspertów może ustalić aktualną wartość pojazdu w ramach wyceny pojazdu. Wady techniczne i wizualne są kalkulowane i uwzględniane w ostatecznej cenie wyceny. Do oceny uszkodzonych samochodów potrzebujemy zdjęć pojazdu, które możesz nam dostarczyć.

Z powodu kryzysu Corona ceny samochodów i innych pojazdów gwałtownie spadły. Dealerzy samochodowi mają trudności ze sprzedażą nowych i używanych samochodów. Dzięki temu niższe ceny osiągane są również na rynku pojazdów prywatnych. Popyt ogólnie spadł. Utrata wartości jest obecnie wyższa niż zwykle w 2021 roku.

Możesz dowiedzieć się, ile naprawdę wart jest Twój samochód, korzystając z naszej wyceny samochodu popartej ekspertami. Pod uwagę brana jest również utrata wartości spowodowana koronawirusem na ceny samochodów.

drzwi do naszego domu

Redakcja improfessional.pl

Redaktorzy improfessional.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, motoryzacji, pracy, urody, turystyki i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?