improfessional.pl

improfessional.pl – blog ogólnotematyczny

Ustrzyki dolne atrakcje
Turystyka

Ustrzyki Dolne atrakcje – poznaj najciekawsze atrakcje w Ustrzykach

Ustrzyki Dolne atrakcje to magiczne miejsce – przyzna to każdy, kto choć raz miał przyjemność odwiedzić to zaczarowane miasteczko.
Każdy, kto przyjechał w Bieszczady, wcześniej czy później trafi choć przejazdem na magiczne Ustrzyki Dolne atrakcje.
To miasto położone nad rzeką Strwiąż w woj. podkarpackim na wysokości 480 m n.p.m. na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej. Tak wspaniałe położenie czyni go z kolei świetną bazą wypadową w Bieszczady i nad Jezioro Solińskie. Nie sposób przejść obok niego obojętnie, ponieważ obfituje w liczne atrakcje.
Ustrzyki Dolne atrakcje to przede wszystkim atrakcje turystyczne.

Ustrzyki Dolne atrakcje

Ta malownicza miejscowość w okresie zimowym szczególnie zachęca amatorów białego szaleństwa do skorzystania z bogatej infrastruktury narciarskiej. W okresie letnim zaś Ustrzyki Dolne atrakcje zachęcają wszystkich turystów skłonnych do aktywnego wypoczynku, licznymi trasami spacerowymi, turystycznymi oraz rowerowymi.
Atrakcyjne położenie oraz liczne udogodnienia turystyczne sprawiają, że goście licznie odwiedzają Ustrzyki Dolne atrakcje.
Malownicze położenie, z dala od stref przemysłowych i okoliczne lasy dopełniają bogactwa krajobrazowego Ustrzyk Dolnych.
Będąc w samym miasteczku nie sposób ominąć kilka atrakcyjnych turystycznie kąsków. Wśród nich na pewno króluje Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej.
Zaraz obok znajdujemy zabytkowy, wzniesiony w latach 1908-1909 neogotycki kościółek Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.
Nie pomińmy również zbudowaną w 1847 r. Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny.

Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego

W samym centrum Ustrzyki Dolne atrakcje znajdujemy też Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Każdy miłośnik Bieszczad powinien poznać przyrodę połonin, geologii i klimatu tego magicznego regionu. Koniecznie trzeba też odwiedzić zabytkowy Młyn, gdzie mieści się muzeum Młynarstwa i Wsi. Odbywa się tu dużo wydarzeń plenerowych, wśród których najciekawszym wydaje się być Święto Chleba.
Będąc w samych Ustrzykach Dolnych atrakcje warto podjechać na Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe – atrakcję nie tylko dla najmłodszych, odwiedzaną każdego roku przez tysiące turystów. Sama trasa ma około 47 km długości.
Warto wspomnieć, że Ustrzyki Dolne atrakcje mają najbardziej rozbudową infrastrukturę narciarską w woj. podkarpackim, co czyni je zimową stolicą tego województwa. Dwie największe stacje w pobliżu to Gromadzyń i Laworta oraz wyciąg orczykowy w Małym Królu.
Ustrzyki Dolne atrakcje są wspaniałym miejscem, które trzeba konieczne odwiedzić u wrót Bieszczad.