Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka ciekawe miejsca na śląsku

Ciekawe miejsca na Śląsku – co warto zobaczyć?

Data publikacji 20 grudnia 2021

Podczas urlopu albo wakacji marzy nam się wyjazd w odległe, zagraniczne zakątki świata. Co jednak z bliższymi celami podróży? Okazuje się, że w samej Polsce jest pełno interesujących atrakcji do zwiedzenia. W ostatnim czasie popularnością wśród zwiedzających z różnych rejonów kraju cieszy się Śląsk. Wszystko z powodu jego licznych punktów turystycznych, w których można obserwować unikalną naturę, architekturę oraz przybliżyć się do ciekawej historii rejonu.

Jakie jednak ciekawe miejsca na Śląsku warto zwiedzić?

Na pierwszym miejscu można umieścić urokliwy Pałac w Pszczynie i park pałacowy. Jest to miejsce nie tylko piękne i warte zobaczenia, ale w środku pałacu można znaleźć również muzeum, które oferuje zwiedzanie tego zabytkowego budynku jeszcze ze średniowiecza. To tutaj właśnie zamieszkiwała znana księżna Daisy, czyli żona Hansa Heinricha XV Hochberga.
Barania Góra to kolejne miejsce, które każdy powinien choć raz w życiu odwiedzić. Znajdują się tutaj nie tylko liczne lasy i drzewa, ale przede wszystkim same źródło Wisły. Jest to coś wartego uwagi, nie tylko pod kątem przyrodniczym, ale i historycznym.
Kopalnia Guido znajdująca się na Śląsku w Zabrzu to jedna z najważniejszych atrakcji, jeśli chodzi o ten rejon Polski. Budowa kopalni sięga drugiej połowy XIX wieku, a jej założycielem był hrabia Guido Henckel von Donnersmarck. Zwiedzający mogą udać się na wycieczkę razem z przewodnikiem na poziom 170, 320 i 355 metrów.
W tym zestawieniu nie może zabraknąć takiego zabytku jak Kościół św. Józefa w Zabrzu. Jest to okazały budynek, który może poszczycić się przepiękną architekturą. Kościół postawiono w latach 30. XX wieku, a jej twórcą był Dominikus Böhm.

Willa Caro w Gliwicach

Willa Caro w Gliwicach to rezydencja należąca w przeszłości do Oscara Caro, spadkobiercy fortuny i takich przybytków jak Huta Hermina albo Fabryka Drutu. Willa zachwyca od pierwszego wejrzenia swoim pięknem i luksusem, prosto z XIX wieku. Każdy zwiedzający na te kilka chwil ma szansę przenieść się do przeszłości.
Zamek w Będzinie to średniowieczna budowla wzniesiona przez samego Kazimierza Wielkiego. Obronna forteca otoczona jest podwójnym pierścieniem murów obronnych oraz fosą. Poza tym wewnątrz zamku znajduje się muzeum, w którym można bezpośrednio zapoznać się z wnętrzem budynku oraz wejść na okazałą basztę.
Pocysterski Zespół klasztorno-pałacowy w Rudach to świetnie zachowana pamiątka po Cystersach. Pomaga zrozumieć i poczuć na własnej skórze historię Cystersów, którzy doprowadzili do znacznego rozwoju tego rejonu. Już od XIII wieku zakładali oni szkoły, kuźnię, czy też fabrykę drutów.

drzwi do naszego domu

Redakcja improfessional.pl

Redaktorzy improfessional.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, motoryzacji, pracy, urody, turystyki i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?