improfessional.pl

blog ogólnotematyczny

choinka ze sznurka
Dom

Efektowna choinka ze sznurka

Podczas przygotowywania świątecznych ozdób w domu często zastanawiamy się, co będzie najbardziej efektowne? Można kupić wiele elementów dekoracyjnych, ale niektóre można wykonać też samodzielnie. Przykładem jest choinka ze sznurka. Jest bardzo ładna i można ją wykonać nie ponosząc dużych kosztów. Cała praca nie zajmie też zbyt dużo czasu.

Choinka ze sznurka – jak ją zrobić?

Choinka ze sznurka wymaga zastosowania tylko kilku rzeczy, które zwykle znajdują się z domu. Będziemy potrzebować sznurek, klej, folię spożywczą, nożyczki, kawałek styropianu oraz miseczkę z wodą. Zamiast styropianu można użyć także grubszego kartonu. Musi on mieć kształt stożka, na który następnie będziemy nawijać sznurek. Wielkość zależy od naszych pomysłów na wykorzystanie choinki, ale nie może być to zbyt wysoki kawałek, bo sznurek nie utrzyma się po sklejeniu. Styropian można kupić w kwiaciarniach lub w wielu sklepach z drobnymi artykułami dekoracyjnymi.

Zabierzmy się do pracy. Na początek styropian klub karton należy zawinąć w folię, aby go nie pobrudzić – przyda się do ponownego wykorzystania. Do miseczki nalewamy trochę kleju i wody, a następnie dokładnie mieszamy zawiesinę. Sznurek moczymy w miseczce i nawijamy go na stożek. Trzeba przy tym pamiętać, aby na dole – czyli u podstawy choinki – było jak najwięcej sznurka. Dolna część musi być bardziej stabilna, bo będzie utrzymywać naszą choinkę. Jeśli sznurek nie jest dokładnie nasączony klejem, można sobie pomóc pędzelkiem lub małą szczoteczką i uzupełnić braki w odpowiednich miejscach.

Taka choinka ze sznurka musi wyschnąć

Jak długo? Zależy to od rodzaju zastosowanego kleju. Można użyć kleju typu Wikol, kleju stolarskiego, który do całkowitego wyschnięcia potrzebuje ok. 12 godzin. W sklepach dostępne są różne rodzaje przezroczystych klejów w tubkach, które można łatwo rozprowadzić nie brudząc sobie przy tym rąk. Dalej należy ściągnąć folię ze sznurkiem ze styropianu. Trzeba to robić dokładnie i powoli, aby nie uszkodzić choinki. Na koniec wystarczy tylko zerwać folię.

Choinka ze sznurka będzie wyglądała bardziej efektownie, jeśli ją dodatkowo udekorujemy. Można to zrobić na wiele różnych sposobów – każdy na przecież swoje ulubione ozdoby. Osobiście lubię „sztuczny śnieg” w sprayu, można także kupić farbę w kolorze najbardziej pasującym do miejsca, w którym chcemy postawić choinkę. Przez użycie bardziej kontrastowego koloru sprawimy też, że choinka będzie wydawała się bardziej biała. Do dekoracji można użyć koralików lub nalepek. Gotową choinkę stawiamy na kawałku waty, a obok kładziemy serpentyny lub kilka mniejszych bombek. Może to wyglądać naprawdę elegancko i pięknie.