improfessional.pl

blog ogólnotematyczny

oświetlenie łazienkowe
Dom

Jakie powinno być oświetlenie łazienkowe?

Jak zaaranżować łazienkę, by przebywanie w niej było przyjemne? Rodzaj oświetlenia łazienkowego ma ogromne znaczenie dla samopoczucia zarówno gości, jak i domowników, którzy na co dzień będą korzystać z niej podczas porannych oraz wieczornych rytuałów higieniczno-pielęgnacyjnych. Sprawdź więc, jak wybrać odpowiednie oświetlenie łazienkowe i zobacz, gdzie szukać produktów spełniających oczekiwania oraz potrzeby użytkowników. 

Postaw na bezpieczeństwo i niezawodność – Sprawdź stopień ochrony IP

Warunki panujące w łazience bywają ekstremalnie obciążające dla instalacji elektrycznych i urządzeń z niej zasilanych. Oświetlenie do łazienki musi być więc wytrzymałe i przystosowane do wielu sytuacji, w których dochodzi do dynamicznych zmian temperatur lub pojawienia się wysokiej wilgotności powietrza (np. podczas gorących pryszniców i kąpieli). 

Skąd wiadomo, że wybrane lampy łazienkowe poradzą sobie w takich momentach? Informuje o tym wskaźnik ochrony IP – a dokładniej dwie przedstawione razem z nim liczby. Pierwsza odpowiada za ochronę przed kontaktem z ciałami stałymi (najwyższa liczba 6 zabezpiecze oświetlenie przed obecnością pyłków). Z kolei druga wskazuje na poziom ochrony w razie kontaktu z wilgocią i wodą (7 odpowiada za zabezpieczenie przed pełnym zanurzeniem). 

Oświetlenie łazienkowe dostosowane do stylu wnętrza

Stopień odporności na wilgoć, pyłki lub różnice temperatur to nie wszystko, co jest istotne przy wyborze oświetlenia łazienkowego. Decydując się na lampy łazienkowe, musisz pamiętać również o ich designie – tak, by pasował on do stylu wnętrza pomieszczeń w Twojej nieruchomości. Biorąc pod uwagę, że łazienki nie należą do pomieszczeń o dużym metrażu i zazwyczaj przestrzeń w nich jest stosunkowo ograniczona,  

Korzystaj z oferty renomowanych sklepów i producentów

Inwestycja w lampy do łazienki to jednorazowy zakup na wiele lat. Warto więc decydować się na produkty, które perfekcyjnie spełniają Twoje oczekiwania oraz potrzeby i będą służyć niezawodnie przez długi czas. Stawiaj więc na asortyment wyselekcjonowany z oferty renomowanych producentów, którzy cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami konsumentów na całym świecie. Zwracaj uwagę również na: 

  • doświadczenie marki (ile lat ich produkty dostępne są na rynku), 
  • renomę (na podstawie opinii dotychczasowych użytkowników), 
  • wyróżnienia i nagrody branżowe zdobywane na przestrzeni lat, 
  • certyfikaty jakości (będące niepodważalnym dowodem na to, że dany asortyment jest wyposażeniem najwyższej klasy). 

Jak widać, design lamp i kinkietów nie jest najważniejszy w przypadku łazienek. Nie należy jednak o nim zapominać, ponieważ od stylu komponentów oświetleniowych zależeć będzie Twoje samopoczucie. Korzystaj więc z eleganckich produktów od renomowanych producentów – niezależnie od tego, czy Twoja łazienka będzie utrzymana w stylu klasycznym, czy też nowoczesnym. Sklep internetowy Studio Światła przygotował bogatą ofertę wyposażenia dostosowanego do zróżnicowanych oczekiwań klientów. Przekonaj się o tym na własne oczy już teraz.