improfessional.pl

blog ogólnotematyczny

jak zrobić kule do kąpieli
Uroda

Jak zrobić kule do kąpieli?

Wystarczy wrzucić je do wanny wypełnionej ciepłą, a najlepiej gorącą wodą, aby w ciągu niecałej minuty przygotować sobie fantastyczne domowe SPA. Kule do kąpieli w ostatnim czasie zaczęły zastępować tradycyjne płyny i sole. Często działają od nich nawet lepiej, bo zazwyczaj w ich składzie można znaleźć chociażby różnego rodzaju oleje i olejki, czyli substancje o działaniu nawilżającym i odżywczym, które wspaniale pielęgnują skórę. Takie kule można kupić w drogerii, a można też stworzyć je sobie samemu. Druga opcja będzie nawet lepsza. Oto skuteczna recepta na to, jak zrobić kule do kąpieli w domowych warunkach.

Jak zrobić kule do kąpieli?

Do przygotowania kąpielowych pachnących i odżywczych kul potrzeba czterech składników: zwykłej sody oczyszczonej, cytrynowego kwasku w formie proszku, dowolnego olejku zapachowego o ulubionym aromacie i jakiejś klasycznej oliwki do ciała. Przydadzą się również foremki, w których gotowy roztwór można będzie umieścić, aby nadać mu odpowiednią formę. Tak naprawdę to tyle. Mając przy sobie właśnie takie produkty, można od razu brać się za wykonywanie kul.

Najpierw w misce czy dowolnym innym naczyniu należy wymieszać ze sobą suche składniki, czyli pół szklanki sody oczyszczonej i o połowę mniej kwasku cytrynowego. Następnie do takiej suchej mieszanki od razu można dodać oliwkę. Dwadzieścia mililitrów powinno tu wystarczyć, jednakże jeśli chce się, by kule miały jeszcze lepsze działanie nawilżające i natłuszczające, tę podstawową porcję można podwoić i zastosować ok. 40 ml oliwki.

Teraz czas na zapach

Dobrze by przecież było, by te kąpielowe kulki nie tylko działały czy ładnie się prezentowały, ale też i fajnie pachniały. Do roztworu wystarczy dolać kilka kropelek aromatycznego oleju, a następnie taką masę dokładnie wymieszać i przelać ją do przygotowanych wcześniej foremek. Kule powinny odpocząć sobie w suchym i w miarę chłodnym miejscu. Gdy będą już w miarę twarde, można powyciągać je z foremek i przełożyć do innego naczynia lub pudełka, a następnie użyć ich w wannie.

Oczywiście istnieje też wiele innych receptur na to, jak zrobić kule do kąpieli, bo sporo zależy również od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Kule mogą służyć po prostu do wytwarzania piany i ogólnego mycia ciała, a mogą to ciało pielęgnować poprzez jego dogłębne odżywianie i powierzchowne nawilżanie czy natłuszczanie. Takie kule świetnie sprawdzą się również w roli drobnego upominku dla bliskiej osoby. Wszelkiego rodzaju rzeczy tworzone własnoręcznie zawsze mają przecież tę wyjątkową wartość.