improfessional.pl

blog ogólnotematyczny

jak wyczyścić srebrny łańcuszek
Lifestyle

Jak wyczyścić srebrny łańcuszek?

Srebro to niezwykle szlachetny materiał, z którego powstaje biżuteria. Jest uwielbiany i ceniony przez wiele osób i to od tysięcy lat. Niestety z biegiem czasu srebrna biżuteria może czarnieć, przez to nie będzie prezentować się tak efektownie, jak na początku. Jak wyczyścić srebrny łańcuszek, aby odzyskał dawny blask?

Czym czyścić srebrną biżuterię?

Gdy będziemy w odpowiedni sposób dbać o swoją biżuterię, wówczas pozostanie piękna i lśniąca przez bardzo długi czas. Po pierwsze w przypadku sprzątania, treningu na siłowni, łańcuszek warto po prostu ściągnąć. Można czyścić go z zabrudzeń za pomocą wody i mydła oraz ściereczki z mikrofibry.

W przypadku, gdy mydło i woda to za mało, dobrym rozwiązaniem będzie stworzeniem specjalnej mikstury. Na początku przygotowujemy miseczkę, którą wykładamy folią aluminiową, następnie wsypujemy sól lub sodę oczyszczoną i zalewamy je ciepłą wodą. W takim roztworze zanurzamy naszą biżuterię, nalot powinien od niej odpaść w ciągu kilku minut. Innym sposobem jest stworzenie roztworu z sody oczyszczonej i octu. Dodatkowo można zastosować szczoteczkę do zębów, przy czym trzeba zachować ostrożność, aby biżuteria się nie porysowała.
Można wykorzystać również pastę do zębów, w tym wypadku wystarczy nałożyć ją na biżuterię, a następnie wytrzeć ściereczką.
Możliwości jest naprawdę wiele i bez wątpienia warto je wypróbować, gdyż są naprawdę skuteczne.

Jubiler

Gdy łańcuszek jest naprawdę bardzo trudny i zaniedbany, dobrym pomysłem może okazać się również udanie się do jubilera, który dysponuje specjalnymi środkami do czyszczenia biżuterii. W ten sposób w kilka minut za niewielkie pieniądze możemy wyczyścić wybrane srebrne przedmioty.
Ważne jest to, aby srebro traktować delikatnie, szczególnie gdy decydujemy się na zastosowanie do jego czyszczenia szczoteczki do zębów. Chociaż jest to materiał niezwykle trwały i dość odporny na zarysowania i uszkodzenia, to najlepiej zachować ostrożność.

Jak widać czyszczenie srebrnego łańcuszka nie jest takie trudne jak może się wydawać. Co więcej, można to zrobić na wiele różnych sposobów, począwszy od metod domowych, po wizytę u jubilera, który zastosuje specjalne środki przeznaczone do czyszczenia biżuterii.
Tylko regularne czyszczenie biżuterii sprawi, że będziemy mogli cieszyć się jej pięknym wyglądem na bardzo długi czas. To, dlatego warto zdecydować się na jej czyszczenie przynajmniej raz w miesiącu, jeżeli jest intensywnie przez nas użytkowana, czyli noszona codziennie, a nie tylko na specjalne okazje raz do roku.