Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka najciekawsze miejsca w Polsce

Jak uciąć koszty wakacji w Polsce?

Data publikacji 8 października 2021

Większość z nas, która nie może pochwalić się idealną sytuacją finansową, nawet na wakacjach stara się oszczędzać. Wybierając cel swojej podróży, zawsze zwracamy uwagę na to, czy będziemy w stanie znaleźć w jego bliskich okolicach tanie noclegi i czy zdołamy skorzystać na miejscu z jakichś darmowych atrakcji, aby dodatkowo za nie nie płacić. Na szczęście te najciekawsze miejsca w Polsce nie zawsze są miejscami płatnymi. Można miło spędzać czas w atrakcyjnych lokacjach, wydając na to wszystko minimalne pieniądze. Koszty wakacyjnych wojaży zawsze da się jakoś obniżyć. A nie służą do tego wyłącznie wakacje last minute. Możemy zorganizować cały wyjazd na własną rękę i zrobić to w taki sposób, aby zmieścić się w wyznaczonym wcześniej budżecie, nawet jeśli jest on bardzo mały i nie przekracza pięciuset złotych na osobę.

Jak uciąć koszty wakacji?

Szukajmy mniej znanych i średnio popularnych albo totalnie niepopularnych miejscowości. Nie muszą to być wcale typowe miejscowości turystyczne, takie jak Zakopane, Międzyzdroje, Sopot czy Szklarska Poręba. Sami możemy się domyślać, że właśnie w tych miastach za noclegi zapłacimy zdecydowanie najwięcej, a nie będzie to wcale wynikać z zapewnianego przez nie komfortu, a właśnie z popularnej lokacji. Tanie wakacje w Polsce prędzej spędzimy w Bieszczadach niżeli Tatrach. Zamiast więc udawać się od razu do najmodniejszego Zakopanego, popatrzmy sobie na mniej znane bieszczadzkie miejscowości, które również mają swój niewątpliwy urok. Jeżeli chcemy udać się nad morze, szukajmy mniejszych miasteczek albo nawet wsi z agroturystyką, zamiast od razu ruszać na podbój dużych miast, które nie są wcale aż tak ciekawe, bo zawsze panuje w nich tłok i wrzawa. Najciekawsze miejsca w Polsce nie występują przecież wyłącznie w tych dużych i wszystkim dobrze znanych miastach. Czasem wystarczy odsunąć się o kilka kilometrów od najpopularniejszych miejscowości, by trafić do urokliwego i równie sympatycznego miejsca ze znacznie tańszymi noclegami i tańszymi atrakcjami. A gdy zechcemy poznać to centralne miasto, zawsze możemy dojechać do niego samochodem czy pociągiem bądź autobusem, robiąc sobie taką dodatkową jednodniową wycieczkę.

Obniżenie kosztów

Nie tylko tanie noclegi w mniej popularnych miejscowościach pomagają nam w obniżaniu kosztów wakacyjnych wyjazdów. Zwracajmy też uwagę na to, jak zarządzamy swoim budżetem, gdy już dojeżdżamy do wyznaczonego miejsca. Z pamiątek, które i tak później chowamy do szafy, możemy śmiało zrezygnować. Unikajmy też jedzenia na mieście. Ono jest niestety bardzo drogie.

drzwi do naszego domu

Redakcja improfessional.pl

Redaktorzy improfessional.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, motoryzacji, pracy, urody, turystyki i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?