improfessional.pl

blog ogólnotematyczny

kwiaty do łazienki
Dom

Kwiaty do łazienki

Aranżacja mieszkania jest ogromnym wyzwaniem. Każdy z nas chce bowiem, aby dom czy mieszkanie było przytulne, wyjątkowe i z klasą. Wybieramy więc styl aranżacji, meble, kolor ścian, dobieramy wszystkie detale, aby całość współgrała ze sobą. Dobrze urządzone mieszkanie pozwali nam wypocząć po ciężkim dniu w pracy, zrelaksować się w wieczorny wieczór czy po prostu pozwoli na to, abyśmy się dobrze czuli we własnym domu.

Kwiaty do łazienki

Każde pomieszczenie jest wymagające, musimy więc ustalić co lubimy i przy czym będziemy czuć najlepiej. Wymagająca jest również aranżacja łazienki – jest to bowiem pomieszczenie, do którego zajrzy każdy nasz gość. Warto więc poświęcić aranżacji łazienki trochę więcej czasu. Łazienka powinna być przede wszystkim elegancka i estetyczna – po to, aby nasi goście mogli swobodnie z niej skorzystać. Coraz częściej decydujemy się na wstawienie kwiatów do łazienki. Trzeba przyznać, że rośliny w łazience są bardzo efektowne i nadają wyjątkowego wymiaru pomieszczeniu. Natomiast nasuwa się pytanie jakie wybrać kwiaty do łazienki? Wybór jest naprawdę duży!

Wybór roślin

Zdecydowana większość domowych roślin dobrze sobie radzi w łazience, która wbrew pozorom stwarza niekorzystne warunki dla rozwoju roślin. Rośliny domowe dobrze znoszą wysoką temperaturę i wilgotne powietrze, dlatego też doniczkowe kwiaty zdecydowanie dłużej kwitną, są zdrowsze i odporne na szkodniki. Co ważne, prawie wszystkie rośliny doniczkowe mogą „żyć” w łazience (wyjątkiem są kaktusy). Najlepszy wybór to jednak:

1. Storczyk – dobrze rośnie w słońcu i w półcieniu, dzięki czemu znajdziemy dla tej rośliny idealny kąt w łazience. Storczyk z pewnością idealnie ozdobi łazienkę i doda jej elegancji.

2. Skrzydłokwiat- jest to kwiat, który zakomunikuje nam, że coś mu nie służy – np. jeśli nie podlejemy tej rośliny to przypomni nam o tym swoim wyglądem, liście bowiem oklapną (po podlaniu wkrótce się podniosą). Skrzydłokwiat w dobrym warunkach kwitnie przez większość roku, zatem jego białe kwiaty pęknie ozdobią łazienkę.

3. Zamiokulkas – piękna roślinka, która odnajdzie się w ciemnych, bez okien łazienek.

4. Kroton – jest to naprawdę pięknym kwiatem. Roślina ta ma nietypowy kolor liści, co czyni ją zjawiskowym kwiatem. Kroton wymaga dużej wilgoci, ponieważ jego naturalnym środowiskiem są lasy tropikalne. Roślina uwielbia światło – im więcej światła, tym lepiej.

5. Anturium – roślina z czerwonymi, pięknymi kwiatami idealnie sprawdzi się w łazience. Anturium zdecydowanie nada charakteru naszej łazience i dobrze się przyjmie w warunkach wilgotności powyżej 50%.