Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Jakie akcesoria kupić razem ze spawarką

Jakie akcesoria kupić razem ze spawarką?

Data publikacji 15 lutego 2022

Realizacja prac konstrukcyjnych z elementów stalowych wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, czyli spawarki. Dzięki postępowi technologicznemu współczesne spawarki inwertorowe są nie tylko tańsze, ale i znacznie mniejsze od dużych, ciężkich i prądożernych urządzeń transformatorowych starszej generacji. Dziś każdy może pozwolić sobie na spawarkę. Odwiedzając sklep spawalniczy i kupując prostą spawarkę MMA, od razu warto zainwestować również w dodatkowe akcesoria. Co może się przydać?

Akcesoria podnoszące bezpieczeństwo pracy

Pomijając materiały eksploatacyjne, czyli druty i elektrody, w profesjonalnych sklepach dla spawaczy można zakupić również podstawowe elementy ochrony osobistej. Są to specjalistyczne okulary ochronne, maski i przyłbice. W przypadku zastosowań amatorskich optymalnym wyborem wydaje się inwestycja w maskę spawalniczą, która zabezpiecza nie tylko oczy, ale także pozostałą część twarzy, chroniąc przed odpryskami i bezpośrednim działaniem wysokiej temperatury oraz promieniowania świetlnego. Sklep spawalniczy powinien oferować także specjalistyczne części garderoby roboczej dla spawaczy, w tym kombinezony, kaptury i kurtki spawalnicze, które zabezpieczają odzież wierzchnią przed odpryskami. W takim miejscu z pewnością będziemy mogli zakupić także grube rękawice do spawania. O ile inwestycja w kombinezon przy realizacji prostych prac konstrukcyjnych nie jest koniecznością, o tyle w dobrej jakości rękawice zawsze warto się wyposażyć.

Akcesoria do spawania

Dopełnieniem podstawowego wyposażenia ochronnego są oferowane przez sklepy spawalnicze różnego rodzaju akcesoria specjalistyczne. Doskonałym przykładem takiego sprzętu są uchwyty elektrodowe i zaciski masowe. Jeśli spawarka w standardzie nie została wyposażona w tego typu sprzęt, trzeba go dokupić osobno. Uchwyty elektrodowe to wyposażenie niezbędne do spawania najprostszą metodą MMA, z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych. Profesjonalny sklep spawalniczy będzie również dobrym miejscem, by zaopatrzyć się w tzw. chemię spawalniczą, czyli takie preparaty jak płyny antyodpryskowe i pasty spawalnicze.

Zamawiając prostą spawarkę inwertorową MMA, warto sprawdzić, czy jest ona wyposażona w uchwyt elektrodowy i masowy. Jeśli nie, to taki sprzęt trzeba dokupić osobno w sklepie dla spawaczy. Poza tym należy zaopatrzyć się w maskę spawalniczą, ewentualnie w specjalne okulary ochronne przystosowane do spawania i rękawice odporne na działanie wysokiej temperatury. Można zakupić również tanią chemię spawalniczą, która ułatwi pracę.

drzwi do naszego domu

Redakcja improfessional.pl

Redaktorzy improfessional.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, motoryzacji, pracy, urody, turystyki i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?