Wyjazd do rumuńskiej ziemii

Rumunia to jeden z takich krajów, które do niedawna raczej nie stanowił miejsca, gdzie turyści chętnie zmierzali. Chyba raczej można powiedzieć, że był to kraj bardzo starannie omijany przez turystów pochodzących z innych państw, źle kojarzący się. Na szczęście jednak to myślenie zmieniło się. Dzisiaj ludzie tłumnie odwiedzają to państwo, ponieważ za jego granicami można znaleźć wiele pięknych i imponujących zabytków, które odsłaniają zupełnie inny świat przed turystami. Jeżeli ktoś lubi tajemnicze sprawy i surowe budowle pośród najpiękniejsze natury, to koniecznie powinien tu przyjechać.

Bukareszt to jedno z najważniejszych miast znajdujących się na terenie tego kraju

To w końcu jego stolica, gdzie mieszka spora ilość ludzi. To miasto, które przyciąga swoim bogactwem i jednocześnie…odpycha. Każdy turysta musi sam osądzić, jakie ma odczucia w stosunku do tego kraju. W każdym razie w Bukareszcie zobaczyć można piękną cerkiew Stavropoleos i orientalny karawanseraj Manuka, Rumuńskie Ateneum, Narodowe Muzeum Sztuki, Narodowe Muzeum Historyczne, Muzeum Rumuńskiego Chłopa i jeden z najpiękniejszych skansenów – Muzeum Wsi. W Curtea de Argeş znaleźć można jedną z najpiękniejszych cerkwi, która została wzniesiona w latach 1512–17. To jeden z najcenniejszych zabytków Wołoszczyzn.

Castelul Corvinilor, czyli zamek w Hunedoarze, to najpiękniejszy gotycki zamek w Europie Środkowej. Obecnie jest to własność rządu Rumunii. Jednak w dawnych czasach zamek należał do wielu znamienitych rodów rumuńskich, takich jak Hunyady, Korwin, Bethlen, Apafi, Thököly. Rdzenni mieszkańcy tego kraju doskonale wiedzą z jakimi wspaniałymi rodzinami mieli tutaj do czynienia. Jest to budowla chętnie odwiedzana przez turystów – dużych i małych, ponieważ jak legenda mówi, na korytarzach tego zamku nadal można spotkać wiele duchów, które chętnie opowiadają wspaniałe historie związane z tym miejscem. A jest ich naprawdę bardzo dużo. Wycieczka Rumunia to doskonała okazja do tego, aby poznać zupełnie inne i bardzo klimatyczne miejsce. Osoby lubiące poznawać inne tradycje oraz kulturę na pewno nie będą zawiedzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *