rolnictwo-03

Środki ochrony roślin są powszechnie stosowane na całym świecie

Stosowanie herbicydów i innych środków ochrony roślin jest w rolnictwie powszechne. Herbicydy działają bezpośrednio lub pośrednio na niepożądane rośliny powodując ich zamieranie lub upośledzenie wzrostu.

Herbicydy służące do pielęgnacji terenów zielonych i upraw oraz do zwalczania różnych problemów z chwastami występują w postaci płynnej i granulowanej. Chociaż każdy ma swoje zalety i wady, wiele osób woli stosować herbicydy w postaci granulatu, a nie w postaci sprayu w płynie. Czasami nie ma to znaczenia i jest po prostu kwestią osobistego wyboru, ponieważ środki ochrony roślin nakłada się po wymieszaniu z wodą. Płynne produkty można nakładać dokładnie pokrywając liście za pomocą oprysku, co maksymalizuje ilość herbicydu, który może dostać się do docelowych chwastów. Ogólnie rzecz biorąc, można stosować materiały wchłaniane przez korzenie lub glebę w postaci granulatu, ale substancje wchłaniane przez liście należy stosować jako oprysk.

Etykiety produktów herbicydowych będą wskazywać rodzaj działania herbicydu, taki jak gleba, korzenie lub liście, a producent zaleci najlepszy sposób podawania.

ziemniak-02

Objętość wody jest najważniejszym parametrem aplikacji dla zastosowania oprysków fungicydu. Zwiększenie objętości wody miało większy wpływ na działanie środka grzybobójczego niż zmiany wielkości kropelek lub ciśnienia oprysku. Ze względu na większą ilość obecnego materiału roślinnego do fungicydów potrzeba więcej wody niż jako ochrona herbicydowa buraków cukrowych. Uzyskanie pokrycia na obszarach liści głębiej w czaszy wymaga więcej wody. Chociaż dokładniejsze opryski mogą również pomóc w pokryciu, ta praktyka jest bardziej ryzykowna ze względu na potencjał znoszenia i wyższe szybkości parowania. W rolnictwie niektóre z najczęstszych szkodników i chorób roślin nie są rodzime w krajach, w których się je obecnie znajduje. Wpływają na rodzimy ekosystem, ponieważ często nie mają naturalnych wrogów. Te szkodniki i choroby mogą niszczyć ogromne ilości upraw, w wyniku czego rolnicy mogą stracić plony, dlatego rolnicy kontrolują te inwazyjne gatunki za pomocą środków ochrony roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *