firma sprzątająca warszawa

Jaka firma do sprzątania biura w Warszawie?

Zapewne trafiłeś na ten artykuł ponieważ nie wiesz na którą firmę sprzątającą się zdecydować. Nie martw się. Postaramy się ułatwić Ci ten wybór przedstawiając listę rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej. A więc zaczynajmy.

Sprawdź czy firma oferuje wszystko to czego wymagasz

Być może potrzebujesz takich usług jak mycie wykładzin, dezynfekcja czy ozonowanie pomieszczeń. Wydawać by się mogło, że każda firma sprzątająca ma w swojej ofercie wymienione wyżej usługi. W praktyce jednak może być inaczej. Dlatego sprawdź koniecznie ofertę firmy na jej stronie internetowej a jeśli niema takiej informacji to dopytaj telefonicznie bądź mailowo. Dla przykładu firma freshoffice ma w swojej ofercie takie usługi i są one wyraźnie opisane na ich stronie www.

Zwróć uwagę na doświadczenie i opinie

Branża sprzątająca jest bardzo konkurencyjna. Prowadzi to do tego, że wiele firm nie radząc sobie z konkurencja szybko zamyka działalność. Aby uniknąć nieprzyjemności z tym związanych, musimy celować w firmy, które już są na rynku od pewnego czasu. Żeby była jasność, absolutnie nie jesteśmy przeciwnikami nowych firm dopiero budujących swoją reputacje i pozycje na rynku. Aczkolwiek jeśli zdecydujemy się na taką firmę to warto poprosić o referencje ich pracowników. Zapewne mają oni doświadczenie zdobyte w innych firmach bądź na własną rękę.

Zapoznaj się z cennikiem usług

Większość firm sprzątających wycenia swoje usługi na podstawie metrażu powierzchni, której dotyczy sprzątanie. Dużo zależy również od jej rodzaju. Dla przykładu więcej zapłacimy za sprzątanie metra kwadratowego wielopokojowego biura z łazienką i kuchnią aniżeli metra kwadratowego dużej hali bądź magazynu. Na cenę ma zazwyczaj również wpływ ilość powierzchni szklanych znajdujących się w danym pomieszczeniu. Czym więcej okien, przeszklonych ścian czy drzwi tym większa będzie stawka za sprzątanie.

Po zapoznaniu się z ofertami firm i wytypowaniu tej właściwej (według nas) przyjdzie kolej na dogranie wszystkich szczegółów. Ustalić trzeba przede wszystkim takie elementy jak terminy sprzątania, długość trwania umowy, zakres usług oraz ceny i warunki dotyczące płatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *