d550116093858b4053f7bb2e2f1ffee0

Dlaczego warto sprezentować dziecku globus?

Niejednokrotnie wielu z nas zastanawia się nad tym, jaki prezent byłby najlepszy dla dziecka. Co właściwie sprezentować dorastającemu dziecku, aby z jednej strony zachęcić go do pogłębionej nauki i lepszego poznawania (odkrywania) świata, a z drugiej strony, aby zapewnić mu niezbędną zwłaszcza w czasie intensywnego dorastania rozrywkę i przekonać go, że można i warto spędzać czas chociażby z dala od komputera, konsoli, smartfona czy też jakichkolwiek innych urządzeń elektronicznych? Okazuje się, że jednym z ciekawszych pomysłów jest postawić na uniwersalny i coraz bardziej popularny globus!

Tak, tak, to nie pomyłka

Choć może się wydawać to dosyć oczywiste, mało jest rzeczy i szeroko pojętych akcesoriów naukowych, które tak mocno sprzyjają pozytywnemu rozwojowi naszych dzieci, niż stary, poczciwy globus. Nowe, bardziej „multimedialne” wersje globusów, uzbrojone chociażby w wyraźniejsze dane, więcej informacji i system podświetleń ułatwiający rozpoznawania poszczególnych krain i mórz są uznawane ze szczególnie atrakcyjne.

Pojawia się jednak dosyć istotne pytanie, związane bezpośrednio z wychowywaniem małych dzieci, a mianowicie to, jak właściwie wykorzystywać globus w sytuacji, kiedy nasze dzieci są jeszcze w młodym wieku i nie potrafią same odczytywać informacji widniejących na płaszczyźnie globusa? Wówczas okazuje się, że najlepiej siąść razem z dzieckiem i wspólnie wodzić palcem po globusie, tłumacząc mu, gdzie się w danym momencie teoretycznie „znajdujemy”, jak daleko jest do tej krainy z naszego miejsca codziennego pobytu lub miejsca zamieszkania i przykładowo, jakie zwierzątka tam mieszkają. To bardzo rozwijające i pobudzające spędzanie wspólnego czasu! Pozwala też ono na aktywne budowanie trwalszych więzi rodzinnych na linii rodzice – dorastające dziecko.

Jak nietrudno sobie przy tym wyobrazić, już po niedługim czasie obcowania z globusem, nasza dorastająca latorośl będzie o wiele lepsza z takich przedmiotów szkolnych jak chociażby geografia, a niejednokrotnie również historia. Będzie potrafiło lepiej odnajdywać się w przestrzeni, a także znacznie efektywniej wypowiadać się szczególnie na temat swoich wakacyjnych lub feryjnych wojaży i wycieczek. Słowem – globus naprawdę rozwija w szerokim tego słowa znaczeniu i jak najbardziej warto uczynić z niego dobry, wartościowy prezent na lata. Niech globusy zdobią zatem biurka naszych dzieci jak najczęściej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *