4 powody, dla których warto sięgnąć po słomki papierowe

Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie słomki papierowe są lepszym rozwiązaniem od słomek plastikowych? Poniżej przedstawiamy Ci 4 najważniejsze powody, dla których powinieneś postawić na ekologiczne słomki papierowe.

Słomki papierowe ulegają biodegradacji

Nie od dziś mówi się, jak szkodliwy dla naszego środowiska bywa plastik, a więc również słomki z niego wykonane. Tylko pomyśl, że taka jedna słomka z Twojego napoju może trafić na wysypisko śmieci lub do oceanu, a jej rozkład będzie trwał długie lata. Jeśli w ciągu jednego dnia sięgniesz po 3 słomki lub więcej, to w skali roku sprawisz, że pozostanie po Tobie dużo śmieci, które nie wiadomo, ile będą się rozkładać. Nie jesteś jednak sam na planecie. Takich osób znajdzie się wiele, więc razem sprawiamy, że nasza planeta tonie w ciężkich śmieciach. Zupełnie inaczej jest w przypadku słomek papierowych, które są w pełni biodegradowalne. Nawet jeśli jakimś cudem wylądują w wodzie, to zaczną się rozkładać w bardzo szybkim tempie. Czas nie jest liczony w latach, lecz w dniach.

Korzystając ze słomek papierowych dbasz o środowisko

Słomki z papieru są przyjazne środowisku. Ich całkowity rozkład może potrwać kilka miesięcy, więc to zdecydowanie korzystniej wypada na tle słomek z plastiku. Sięgając po tego typu słomki, dajesz szansę swojej planecie na to, by przetrwała i zaczynasz żyć z nią w zgodzie. Tak właśnie powinno być.

Słomki papierowe są atrakcyjne

Nie da się też ukryć, że słomki papierowe są atrakcyjne. Dostępne są w wielu różnego typu wariantach i kolorach. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, dla swoich dzieci, czy bliskich.

Słomki papierowe są niedrogie

Choć niektórym może się wydawać, że ekologiczne wersje słomek będą droższe, to wcale tak nie jest. Wystarczy zrobić rozeznanie na rynku, by zrozumieć, że ceny słomek z papieru nie różnią się od tych oferowanych przy słomkach plastikowych, różnica jest jednak znacząca, ponieważ jedne są przyjazne środowisku, drugie nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *